Mazars Denge CEO/SUSTAINABILITY AMBASSADOR

Hakkımda

1973 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, University of lllinois at Urbana Champaign’de MBA yaptım. 2004-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde girişimcilik dersi verip “Kurumsal Sürdürülebilirlik” konulu teziyle Marmara Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nde doktor unvanını almaya hak kazandım. 1991 yılında iş hayatına atılarak, muhasebe, bağımsız denetim, vergi, danışmanlık ve iç denetim alanlarında uzmanlık kazandıktan sonra, 2010 yılından bu yana Türkiye’nin en saygın 5 muhasebe, denetim, vergi ve danışmanlık şirketi arasında olan Mazars Denge’de  CEO/Sürdürülebilirlik Elçisi olarak görevime devam etmekteyim.

Çeşitli sektörlerdeki tecrübemi “Sürdürülebilirlik” ve “Girişimcilik” temel değerleriyle birleştirdim. Harvard Business Review ve Türkiye’nin önde gelen iş yayınları için “Sürdürülebilirlik” ve “Girişimcilik” üzerine makaleler yazmaya devam ediyorum.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Kamu Gözetimi Kurulu (KGK) lisanslarına sahip olup ayrıca, TÜSİAD, oluşumunun yedek üyesi aynı zamanda TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var programının çalışma grubu başkanı, TÜGİAD, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odalar Birliği (TÜRMOB), Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği, Endeavor, Entrepreneurs’ Organization, Keiretsu Forum, Amerikan Araştırma Enstitüsü (ARIT), Buğday Derneği, Gökçeada Gönüllüleri Derneği, TURMEPA, Ada Dostları ve Şeffaflık Derneği üyesiyim.

Instagram

 • sibelhorada misspower 8 Mart Dnya Kadnlar Gn Sanatlar Bulumas
 • kocuniversity ye18 surdurulebilirlik sunumum sonrasnda rencilerle birlikte
 • Sayenizde gelecee hep beraber umutla bakabiliyoruz bugenlikteivar Tusiad
 • MazarsDenge board member TaylanBaykut lecturing about tax system in Turkey
 • Lecturing Sabanc University about feasibility study and sustainable development
 • grencilere ekl aa ba dllerini verirken bugenclikteisvar tsiad Habita
 • Erikler iek at bile kreseliklimdeiiklii Burgaz hristostepesi
 • buradayzahparig her yl olduu gibi hrantdinkiunutmayacaz bariinelele