Mazars Denge CEO/SUSTAINABILITY AMBASSADOR

Ceo’lar Derste

Haberler - Dr. İzel Levi Coşkun - Ağustos 1, 2012

Mazars Denge CEO’su İzel Levi Coşkun ise 2004 yılından beri Marmara Üniversite’sinde yüksek lisans öğrencilerine ‘’girişimcilik’’ dersi veriyor. Yılda 120-130 saatini üniversitede öğretmenliğe ayırıyor.

Ders vermeye ise 2004 yılında TÜGİAD’da girişimcilik komisyonunun almış olduğu bir karar doğrultusunda, üniversite sanayici işbirliği kapsamında bir proje olarak başlamış. Ders programını oluştururken Babson Üniversitesi gibi girişimcilik konusunda uzmanlaşmış üniversitelerin programlarını araştırdığını söyleyen Coşkun, ‘’Bana göre paylaşılmayan bilginin bir değeri yoktur. Yaklaşık 20 yıldır iş dünyası içindeyim. Öğrendiklerimi, tecrübelerimi öğrencilerle paylaşmak onlara biraz olsun yön verebilmek bana büyük keyif veriyor.’’ diyor. Öğrencilerinin kafasını karışık bulan Coşkun, başarı öyküleri karşısında motive olmaktan çok demotive olduklarını belirtiyor. Coşkun öğrencilerinin kendilerinden taleplerini ise şöyle anlatıyor:

‘’Öğrenciler başarı hikayelerinin yanında başarısızlık hikayelerini de dinlemek istiyor. Bir fikrin nasıl bulunduğu ve bu fikrin işe nasıl dönüştürüldüğü yine en çok merak edilen konulardan biri. Finansman da bir diğeri. İşleri hep ailelerden alınacak paralarla kurabileceklerini sanıyorlar. Birtakım fırsatların farkında değiller. Sürdürülebilirlik konusu da yine merak edilen diğer bir konu. Herkes bundan bahsediyor ama tam olarak anlaşılamıyor. Bu konu için bir ders ayırıp iyice anlaşılmasını sağlamaya çalışıyorum.’’

Email: icoskun@mazarsdenge.com.tr
Website: www.mazarsdenge.com.tr

* Bu makale Capital Dergisi’nde yayınlanmıştır.

Bu yazıyı paylaş

Yorum yok

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Instagram

No images found!
Try some other hashtag or username